Kredyt konsolidacyjny jest to opcja dla osób posiadających dwa lub więcej kredytów. Działanie jest bardzo proste wymieniamy kilka na jeden, który będzie tańszy i prostszy w spłacaniu. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy liczyć na niższe raty, dzięki czemu nasz obciążony budżet będzie mógł odetchnąć.

Zaciąganie kilku kredytów w przypadku w przypadku gry chcemy kupić kilka rzeczy do domu lub nagłych problemów finansowych jest prostym sposobem na wpadnięcie w spirale zadłużania. Jest też możliwość iż wzięliśmy kredyty firmowe niestety z powodu chwilowego przestoju sytuacja firmy stała się niestabilna. Już chwilę później okazuję się że trzeba spłacać nie tylko kilka kredytów ale też kilka razy odsetki od nich, co drenuje nasz budżet tak że potrzebujemy kolejnych pożyczek. Bardzo dobrym rozwiązaniem w takich przypadkach jest kredyt konsolidacyjny.

Pożyczka taka często bywa niezastąpionym ratunkiem dla zadłużonych kredytobiorców. Zamiast wielu rat dostajemy jedną mniejszą w jednym banku, co może nam ogromnie ułatwić wyjście z problemu i momentalnie poprawić sytuacje finansową.

Kredyty takie możemy rozdzielić na dwa rodzaje:

Kredyt konsolidacyjny hipoteczny – jest to opcja z możliwością rozłożenia na dłuższy okres czasu i znacznie mniejszej prowizji, jednak instytucja bankowa zabezpiecza się hipoteką na nieruchomości.

Kredyt konsolidacyjny gotówkowy – Jest opcją zwykłego połączenia kilku kredytów niewymagającą żadnego „zastawiania” nieruchomości.

Wybranie odpowiedniego dla siebie rozwiązania jest kwestią osoby ubiegającej się o taką pożyczkę. Jednak zawsze dobrze skonsultować go ze specjalistami w branży którzy pomogą wybrać najbardziej odpowiedni z najniższym oprocentowaniem. Jako zespół z wieloletnim doświadczeniem, który pomógł już setki razy wyjść z problemów naszym klientom zachęcamy do kontaktu a postaramy się razem wybrać najtańszą opcje.