Kredyt hipoteczny jest to długoterminowa pożyczka, pod zabezpieczenie której jest umówiona wcześniej posiadłość. Zazwyczaj udzielana jest pod budowę domu, budynku firmowego lub zakup mieszkania, działki budowlanej czy rolnej. Nasza firma Kredyt Zaufania jako pośrednik kredytowy zajmujemy się doborem kredytu analizując oferty wszystkich banków i wybierając najtańsza z najlepszych ofert.

Kredyty hipoteczne są na bardzo długie okresy czasu nie rzadko jest to 30 i więcej lat, dzięki temu jesteśmy w stanie względem olbrzymiej pożyczki płacić w miarę niskie raty. Okresy na jakie banki udzielają takich kredytów mogą być krótkie np. rok jednak zazwyczaj jest to kilkanaście do kilkudziesięciu lat. Hipoteki z racji na zabezpieczenie kredytu nieruchomością lub gruntem są udzielane dużo mniejszym oprocentowaniu niż kredyty gotówkowe.
Kredyty hipoteczne dzielimy na możliwości:

  • Kredyt hipoteczny - Na zakup istniejącego domu, mieszkania czy też innej nieruchomości jak magazyny czy budynki gospodarcze.
  • Kredyt budowlano-hipoteczny – Przeznaczony na budowę wypłacany może być w transzach zależnych od etapu budowy.
  • Pożyczkę hipoteczną – Środki z takiej pożyczki mogą być wykorzystane na dowolny cel, który nie musi być powiązany z budową czy zakupem nieruchomości.

Kredyty hipoteczne dzielimy także na podstawie waluty:

  • Kredyty złotówkowe – udzielane są w walucie naszego kraju, czyli najzwyczajniej dostajemy na nasze konto polskie złote.
  • Kredyt w walucie obcej – kredyty takie udzielane są w zagranicznych walutach jak przykładowo niesławne kredyty w szwajcarskich frankach. Jednak popularne są także kredyty w euro.

Budowa własnego domu czy zakup mieszkania to prawdopodobnie jedna z najważniejszych decyzji w naszym życiu. Niestety koszty z tym związane są ogromne i bardzo rzadko możliwe do zgromadzenia bez zaciągnięcia kredytu. Dobrze jednak zawczasu skorzystać z usług doradcy kredytowego i wybrać opcję która, albo pozwoli nam na tych samych warunkach spłacić kredyt kilka lat wcześniej, albo wybierając bank z niższą prowizją pozwoli zaoszczędzić od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Zapraszamy do kontaktu z nami a postaramy się dobrać dla Państwa najlepszą ofertę.